Erasmus+ Γενικά Συμμετοχή σε πρόγραμμα Erasmus+ 2023-24

Δεύτερη φάση Erasmus+ 2023-2024

Το 1ο Γενικό Λύκειο Χαϊδαρίου ολοκλήρωσε με επιτυχία το πρόγραμμα κινητικότητας εκπαιδευτικών Erasmus + με κωδικό 2023-1-ELO1-KA122 SCH-000138926, και θέμα “Stress and Conflict Management”.

Το δεύτερο ταξίδι πραγματοποιήθηκε στην Τενερίφη της Ισπανίας και συμμετείχαν: η διευθύντρια του σχολείου κ. Ψιλοπούλου Χριστίνα και οι εκπαιδευτικοί: Αλεβιζοπούλου Κωνσταντίνα, Μαυρουλέα Ευανθία, Τσαντζαλή Δήμητρα.

Η εμπειρία για το σχολείο – που πρώτη φορά υλοποίησε πρόγραμμα Erasmus + – ήταν μοναδική και τα κέρδη πολλαπλά για τη διάχυση πληροφοριών προς τους μαθητές, την ενίσχυση της εξωστρέφειας του σχολείου, τη σύσφιξη σχέσεων ανάμεσα σε εκπαιδευτικούς συνεργαζόμενων χωρών και την ανταλλαγή εμπειριών και πληροφοριών για την ενίσχυση του ποθητού αποτελέσματος, της βελτίωσης της μάθησης και της διάχυσης μοναδικών πληροφοριών στο χώρο της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.