Ύλη πανελλαδικών εξετάσεων 2017

Ώρες ενημέρωσης γονέων και κηδεμόνων από τους καθηγητές του σχολείου

Τα στατιστικά του σχολείου μας

Πρόσκληση παρουσίασης στρατεύσιμων κλάσης 2020 (γεννηθέντων το έτος 1999)

1 lyk chaid

Tο Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Τάξεων Γενικού Λυκείου

Η Ηλεκτρονική Τάξη (e-class) του 1ου Γενικού Λυκείου Χαϊδαρίου

Διδακτική Άσκηση Φοιτητών

ΗΛΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ

Συνάντηση με την Ιστορία της περιοχής.(Από την Ιστοσελίδα του Δήμου Χαϊδαρίου)

Εισήγηση Παπαζάνη Αγγελικής (ΠΕ02) στην Ημερίδα Φιλολόγων Γ' Αθήνας 28-02-2012: Σενάριο Διδασκαλίας ΑΕ Γλώσσας- Γραμματείας με ομαδοσυνεργατική μέθοδο διδασκαλίας με θέμα "Ξενοφώντα Ελληνικά, 2.3. 50-56, Τα γεγονότα μετά την ήττα των Αθηναίων στους Αιγός Ποταμούς".

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ: ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΗ & ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (PROJECT: MENDIEVAL & EUROPIAN HISTORY).

CAREER EDUCATION SUBJECT: "JOBS THAT HAVE BEEN DISAPPEARED-JOBS THAT ARE EMERGING" ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ ΤΗΣ κ. Μπιλανάκη

Βραβευμένη εργασία από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο στα Αρχαία Ελληνικά Β Λυκείου της κ.Μπιλανάκη

Παρουσίαση διδακτικού σεναρίου από την κ. Μπιλανάκη για τη Νεοελληνική Λογοτεχνία σε Ημερίδα επιμόρφωσης φιλολόγων στην ενότητα Α Λυκείου

Διαχείριση Ιστοσελίδας: Γεωργιάδη Χρυσαυγή, Κατσίκη Άννα, Μπιλανάκη Ελευθερία, Παπαζάνη Αγγελική.