ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Το σχολείο θα λειτουργήσει και τη Δευτέρα 16-7-2018 (08:30-14:00). Οι υποψηφίοι θα μπορούν να αναιρέσουν το ήδη οριστικοποιημένο Μηχανογραφικό Δελτίο για να οριστικοποιήσουν εκ νέου ένα άλλο Μηχανογραφικό Δελτίο.

Υπενθυμίζεται ότι η Δευτέρα 16-7-2018 είναι η καταληκτική ημερομηνία για την οριστική υποβολή του Μηχανογραφικού Δελτίου.

Οι υποψήφιοι μπορούν στο εξής να παραλαμβάνουν τις βεβαιώσεις συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2018.

Το σχολείο κατά τους μήνες Ιούλιο και Αύγουστο λειτουργεί κάθε Πέμπτη 08:30-14:00.

Ενημέρωση για την ολοκλήρωση της διαδικασίας ηλεκτρονικής εγγραφής μαθητών σε όλες τις τάξεις του ΓΕ.Λ.

Χρήση κινητών τηλεφώνων και ηλεκτρονικών συσκευών στις σχολικές μονάδες

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ - ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΤΑ ΓΕ.Λ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΠΟΥΣΙΩΝ

Ζητήματα Αξιολόγησης Μαθητών Γενικού Λυκείου

Υπουργική απόφαση 10645/ΓΔ4/22-1-2018

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2018

Ενημέρωση για την κατάθεση Μηχανογραφικού Δελτίου ΓΕ.Λ.

Εισαγωγή υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το ακαδ. έτος 2018-19

Τα εξεταζόμενα μαθήματα ανά επιστημονικό πεδίο και ομάδα προσανατολισμού

Ένταξη των Σχολών, των Τμημάτων και των Εισαγωγικών Κατευθύνσεων στα Επιστημονικά Πεδία

Καθορισμός εξεταστέας ύλης για τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα 2018

Tο Ωρολόγιο Πρόγραμμα των Τάξεων Γενικού Λυκείου

Η Ηλεκτρονική Τάξη (e-class) του 1ου Γενικού Λυκείου Χαϊδαρίου

Διδακτική Άσκηση Φοιτητών

Συνάντηση με την Ιστορία της περιοχής (από την ιστοσελίδα του Δήμου Χαϊδαρίου)

Διαχείριση Ιστοσελίδας: Γεωργιάδη Χρυσαυγή, Κατσίκη Άννα, Μπιλανάκη Ελευθερία, Παπαζάνη Αγγελική.